header photo navigace: Domů | Fotogalerie | Objednávka | Okolí | Reference | Kontakty

Okolí penzionu, tipy na výlety

Město ležící na úpatí bájné beskydské hory Radhošť. Je proslavené především Valašským muzeem v přírodě (skanzen - muzeum lidových dřevěných staveb z valašského regionu), které patří mezi národní kulturní památky. Více zde.

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení

Beskydská hora (1129 m n.m.) se sochou pohanského boha Radegasta, sousoším Cyrila a Metoděje a dřevěnou kaplí. Pustevny jsou populárním centrem letní i zimní turistiky.

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení

Vrchol Soláň je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. V jeho malebných výhledech se snoubí krása zachovalé přírody s bohatou lidovou a uměleckou tradicí.Více zde.

Druhé největší město vsetínského okresu. Vstupní brána do Moravskoslezských Beskyd s řadou kulturních památek, centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Moderní hvězdárna, gobelinová manufaktura. Více zde.

Valašská obec rozkládající se v několika horských údolích. K nejvýznamnějším památkám patří dřevěný farní kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754 a bývalý kupecký dům, ve kterém je dnes Karlovské muzeum. V interiéru je stálá expozice ze života valašského lidu, výstavní síň a galerie. V okolí obce jsou výborné podmínky pro rekreaci, letní i zimní turistiku. Lyžařské areály Soláň a Kasárna. Více zde.

Sklářská tradice od roku 1862, nedaleko přehrada Stanovnice, zásobující pitnou vodou široké okolí. Více zde.

Aktuálně

Nový ceník.

12.4.2012

Přidány reference.

12.2.2011

Nová verze www stránek.

20.5.2010